Anmälda lag

Anmälda lag Sportkullan Adventure Race 2017.
Vi länkar gärna vidare till lagets hemsida, Instagram, Facebooksida eller sponsor. Maila adventure@sportkullan.se om du vill ange en länk.
Har arrangörerna gjort en intervju med laget så ligger den som länk tills vidare.

Sportkullan Sprint
Lag Deltagare
1 Team Budum Veronica Westerling Lena Eriksson Linnea Skoglund
2 The Shovels Emma Eliasson Karin Törnbom Frida Martinsson
3 Brunnsbjärrskullur Sofie Anbo Helena Jansson Johanna Sjödén
4 Team Tucky Lisa Berg Emma-Sophie Borgland Ellen Torstensson
5 Kullkraft Cattis Andersson Titti Bergqvist Tegnér Anna-Karin Alm Hjort
6 Hoppsan Fia Staffan Tina Ilbäcks Lena Olsson
7 Team Östgöta Tess Timber Malin Melin Jessica Svensson
8 Team Våmhus Elin Djus Sara Olsson Marie Nordmar-Levin
9 Rätt Vilse Kristin Karlsson Jannie Hagård Ida Karlsson
10 Våmhuskullorna Karin Bengtsson Hillevi Nilsson Lisa Hållmarker
11 Mudwives Helena Lindmark Ingela Sikström Karin Yngbäck
12 Team Glund Yvonne Skoglund Monica Eld Lena Skoglund
13 SuperÅsa Åsa Nilsson Åsa Malmberg Åsa Englund
14 KMTi Adventure Racing Sofie Gustavsson Elin Lundgren Linn Nilsson
15 Team Jävlaranamma Karolina Larsson Marina Zackrisson Kristina Spännar
16 Gumkullor Johanna Gabrielsson Cecilia Gabrielsson Anna Sys
17 Team Ultrakullan Jennie Mörk Ingrid Djurback Matilda Buske
18 Girls from the west Anna Axelsson Clara Persson Elin Bjurman
19 Team Longstocking Camilla Eriksson Eva-Stina Berger Karin Nyberg
20 Team Beyond Comfort Zone Lisa Ros Anna Palmborg Sara Jobs
21 Team MLM Lisa Eriksson Maja Eriksson Maria Lindström
22 Team MiKiAm Adventure Kersti Larsson Marie-Louise Johansson Amira Narel
23 Lost in space Sarah Manfredsson Anna Halvarsson Marie Halvarsson
24 Deamon Donkeys Pia Alm Lena Sparr AnnaKarin Forsberg
25 Rutokelingger Monica Gabrielsson Britt-Marie Svärd Eva Degerman
26 Tigerjägarna Sandra Persson Lina Lagerberg Liselott Lövgren
27 F41 Jenny Hållmats Hanna Bäckman Kajsa Frick
28 Filuringarna Marit Andersson Lina Nyström Margareta Eriksson
29 Fjellkullorna Abisko Remix Mimmi Persson Sofia Mahrs Matilda Johansson
30 Team Mudlife OCR  Mari Olsson Emma Nilsson Lina Håmås
Sportkullan Long
Lag Deltagare
1 IKSU Multisport Cecilia Engdahl Sarah Hale Frida Carlsson
2 Karlstad Multisport Erika Solberg Linda Siggesson Anna Tiderman
 3 Mölndal Outdoor IF Anna Kopp Elin Björkman Camilla Vargman
4 Fuji Racingteam Lina El Kott Helander Sanna El Kott Helander Maria Kolk