Anmälda lag

Anmälda lag Sportkullan Adventure Race 2018.
Vi länkar gärna vidare till lagets hemsida, Instagram, Facebooksida eller sponsor. Maila adventure@sportkullan.se om du vill ange en länk.
Har arrangörerna gjort en intervju med laget så ligger den som länk tills vidare.

Sportkullan Sprint 2018

#kommer vi i mål? Ulrika ”Kika” Nylund Grammas Anna Axelsson Grammas Linda Axelsson
Team Foundation 2.0 Anna Nises Borgström Sandra Svensson Jeanette Bylerius
Frykenpärlorna Susanne Andreasson Ingela Rahm Malin Olén
Torsbyjäntan Julia Hertzberg Linn Olsson Emma Eriksson
60 NORD Karins Kullor Karin Ljudén Kajsa-Lisa Ljudén Lotta Henriksson
Brudarna från 60 Grader NORD Sarah Steen Anna Ljudén Maria Gerke
Team Fröken Fräs Eva-Lena Elesand Lena Mobakk Anna Lindström
Team Kallsuparna Ål Kristina Larsson Maria Hultgren Pernilla Brandt
KMTi Adventure Racing Sofie Gustavsson Linn Nilsson Elin Lundgren
Surfturfsmurf Kajsa Sjösvärd Matilda Gustafsson Anna Widén
Johannas änglar Johanna Gabrielsson Cecilia Gabrielsson Anna Halvarsson
It’s Better Outside Pia Alm Lena Sparr Klara Sparr
Team Östäng Anna-Karin Alm Hjort Eva Degerman ej klart
Skogstrollen Katarina Pettersson Sara Neil Florén Malin Wästvind
Hälsingetöser Ulrika Ulrika Linda
Team Jävlaranamma Kristina Spännar Karolina Larsson Tiara Larsson
Brunnsbjärskullur Helena Jansson Johanna sjödén Ellinore Ask Eriksson
Team Livsnjutarna Maria Olsson Evelina Estenberg Ellinor Look Boije
Fjellkullorna Mimmi Persson Ida Nordin Mimmi Persson
MNM Maria Olson Madeleine Wessung Nina Petersson
Mudwives Helena Lindmark Ingela Sikström Karin Yngbäck
Färnäskelingar Sara Lissmyr Annika Wallin Maria Lundekvam Krång
Team Våmhus Sara Olsson Elin Djus Marie Nordmark Levin
Hoppsan Fia Staffan Lena Olsson Tina Ilbäcks
Vildmarksgäris Ine Enkler Amanda Fast Kim Enkler
Tri systrä Yvonne Skoglund Lena Skoglund Monica Eld
Rätt vilse Kristin Karlsson Ida Karlsson Jannie Hagård
Team Fjälluft Maria Lundin Anna Holmgren Angelica Jenssen
Våmhuskullorna Karin Bengtsson Hillevi Nilsson Lisa Hållmarker
Sladdertackorna Lisa Olson Marit Klang Olsson Therese Jemthans
Team Dalkulla Cattis Andersson Titti Bergqvist Tegner Karin Backlund-Nääs
Team Östgöta Tess Timber Jessica Svensson Therese Mechlenburg
Gudrun’s girls Elinore Lilja Irene Lilja Anna Christine Opgård
PTK Pernilla Samuelsson Sanna Hagbacke Elin Garielsson
Team Budum Veronica Westerling Lena Eriksson Linnea Skoglund
Team Almsan Sandra Almer Carlson Linda Flodman Marit Nilsson

Sportkullan Long 2018

24hourmeal/Citywolfs/sweco Marie Nilsson Åsa Erlandsson Lina Sjöström
Team Tucky Lisa Berg Emma-Sophie Borgland Agneta Lind
Karlstad Multisport Erika Solberg Anna Tiderman Linda Siggesson
Mölndal Outdoor IF Anna Kopp Helena Svensson Viktoria Wallin
Team Kullans Kroppsterapi Lena Karlsson Holmer Anna Ståhlkloo Cecilia Kihlman